اخبار و اطلاعیه ها

پریوس دنبال نور خورشید
تعداد امتيازات: (65)

پریوس دنبال نور خورشید

14 مرداد 1396 Article Rating

کمپانی بزرگ تویوتا هدف بسیار مهمی را در ساخت خودروهای کم مصرف و دوست دار محیط زیست دنبال می کند. این کمپانی با عرضه خودروهای برقی و هیبرید علاوه بر افزایش فروش محصولات خود، کمک شایانی در حفظ و کاهش آلودگی محیط زیست کرده است.

تویوتا چندسالی است که برروی پروژه "پریوس با پنل های خورشیدی" کار می کند و توانسته به دست آوردهای جدیدی برسد. قرار است تویوتا به زودی مدل پریوس Prime را که مجهز به پنل های خورشیدی می باشد و از تکنولوژی جدیدی بهرمند است، تولید کند. تویوتا پریوس Prime طبق گفته مسئولان این پروژه از سیستم ماهواره ای برخوردار است که به شما مسیری که در آن نور خورشید، بیشترین میزان تابش برروی سقف خودرویتان را دارد، مشخص می کند. این سیستم یک اختراع جدید از سوی تویوتا است که برای جذب "انرژی خورشیدی" بیشتر در این خودرو استفاده می شود.

تویوتا در خصوص این سیستم ماهواره ای اعلام کرده: باتوجه به استفاده از نور خورشید جهت شارژ این پنل های خورشیدی راننده با کمک آن می تواند در حین رانندگی طبق مسیر مشخص شده، از نور خورشید انرژی بیشتری برای خودرو ذخیره کند.

نظرات ارسال شده

1
# هژیر (شنبه, 14 مرداد,1396 12:58 ب.ظ)
مدتها بود با خودم فکر می کردم چرا خودرو های هیبریدی قابلیت شارژ با نور خورشید را ندارند اکنون راه باز و فرایندی صحیح ایجاد شده موفق باشید
2
# فرنام (شنبه, 14 مرداد,1396 01:17 ب.ظ)
سلام
امیدوارم برنامه ریزی جهت ورود این خودرو به ایران صورت بگیره و چه بهتر میشد اگر مسئولین مربوطه نسبت به خواسته مردم در خصوص نسخه های جدید خودرو ها توجه بیشتری داشته باشند.
چرا که همیشه در ایران در واردات نوع خودرو و موتور آن نسبت به سایر کشورها تفاوت بوده.
مثلا من انتظار داشتم در همان ابتدا نسخه پرایم وارد بشه که نشد.
3
# محمد (شنبه, 14 مرداد,1396 04:15 ب.ظ)
عالی
4
# احمد (یکشنبه, 15 مرداد,1396 01:15 ق.ظ)
فوق العاده س
5
# محمد (چهارشنبه, 18 مرداد,1396 10:05 ق.ظ)
با سلام...من به عنوان يه ايراني از وقتي 4 ساله بودم عاشق تويوتا شدم(من اهل رابر در استان كرمان هستم كه كوهستاني و به شدت مخصوصا آن زمانها برف گير بود)يه روز برفي تو راه كرمان به رابر ماشين ما يه تويوتا هايلوكس مدل 84 بود كه تنها ماشيني بود كه خراب نشد و گير هم نكرد...از همون زمان عاشق تويوتا شدم و نكته تاسف بارش اينجاست تا الان كه 34 ساله هستم هميشه در آرزوي خريد يه تويوتا هستم و با وجود اينكه هم تحصيل كرده ام و هم كار زياد ميكنم هنوز نتونستم به آرزوم برسم

ارسال نظر جديد

نام

ایمیل

گروه های خبری
آرشیو اخبار