اخبار و اطلاعیه ها

رضایت فراتر از حد انتظار خریداران پریوس
تعداد امتيازات: (45)

رضایت فراتر از حد انتظار خریداران پریوس

15 مرداد 1396 Article Rating

طبق آخرین گزارش ارائه شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)، پریوس اولین محصول هیبریدی تویوتا توانست رتبه‌ای بالاتر از هدف تعيين شده از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت را کسب کند. این بررسی که مربوط به میزان رضایتمندی مالکین خودروها در بازه زمانی ۶ ماهه دوم سال ۹۵ بوده، توسط واحد تحقیقات مشتری و بازار شرکت ISQI، به سه روش مصاحبه حضوری، مصاحبه تلفنی و مکاتبه‌ای با بهره‌گیری از ۸۰ نفر پرسشگر و همچنین گروه برنامه‌ریزان و تحلیل‌گران انجام شده است.

لازم به ذکر است که تحقیقات انجام شده به روش پرسش‌نامه، در غالب‌ سوال‌هایی مشخص در خصوص شاخص‌های بدنه، مجموعه نیرو محرکه و سوخت‌رسانی، مجموعه تعلیق و انتقال قدرت، ایمنی و تهویه مطبوع و وسایل برقی صورت گرفته است. هر کدام از شاخص‌های مذکور، دارای تعدادی زیرشاخص بوده که با پرسش از مشتریان، به هر زیر شاخص امتیازی تعلق گرفته و در آخر با در نظر گرفتن میانگین امتیازات بدست آمده، امتیاز نهایی برای شاخص‌ها ثبت می‌شود.

بر اساس تحقیقات و ارزیابی انجام شده در نیمه دوم سال 95، تویوتا پریوس توانست با کسب 830 امتیاز، فراتر از هدف تعيين شده (۸۲۰ امتیاز) از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت ظاهر شود. پریوس به عنوان سفیر تویوتا برای شروع یک دوره جدید، از همان ابتدای تولید تاکنون، به‌عنوان یک خودروی محبوب و دوست‌دار محیط زیست شناخته می‌شود و با تعریف تکنولوژی‌های جدید و فراتر از زمان خود، توانسته با جذب خریداران در سراسر جهان، لقب پرفروش‌ترین خودروی هیبریدی دنیا را از آن خود کند. همچنین پریوس در زمینه ایمنی نیز با دریافت ۵ ستاره ایمنی از موسسه NHTSA به‌عنوان ایمن‌ترین خودروی در میان هم‌رده هایش شناخته می‌شود.

پریوس، در ایران نیز از همان ابتدا با عرضه توسط شرکت ایرتویا، با استقبال خوبی مواجه شد. شاید بتوان دلیل آن را با انجام مقایسه قیمتی در بازار جهانی میان این خودرو با خودروهای شاسی‌بلند که به لحاظ قیمتی در یک سطح و یا پایین‌تر از تویوتا پریوس هستند، نشان داد. با نگاهی به لیست خودروهای موجود در بازار اروپا، می‌توان مشاهده کرد که پریوس با قیمتی بالاتر از خودروهای شاسی‌بلند پر تیراژ کره‌ای به فروش می‌رسد. درصورتی که این خودرو در ایران به علت شرایط مناسبی که دولت برای واردات خودروهای هیبریدی در نظر گرفته، با اختلاف قیمت چشم‌گیر نسبت به همان خودروهای شاسی‌بلند کره‌ای عرضه می‌شود. که در نتیجه این امر به عنوان یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت این خودروی خاص در بازار ایران به‌شمار می‌رود. با در نظر گرفتن کیفیت بالای این خودرو و ایجاد بستر مناسب جهت فروش و ارائه خدمات پس از فروش مناسب توسط شرکت ایرتویا و قیمت مناسب آن در بازار ایران، می‌توان به این موضوع پی برد.

نظرات ارسال شده

1
# آرش سامی (یکشنبه, 15 مرداد,1396 04:45 ب.ظ)
با سلام و تشکر از شما
خوشبختانه مالک یک دستگاه پریوس هستم و آگاهانه همزمان با پدرم دو دستگاه در دیماه خریداری کردیم.
در حال حاضر در خارج از کشور کار میکنم و میبینم که مردم دنیا چه استقبالی از خودروهای هیبریدی میکنند.موضوع تنها مصرف بنزین نیست .از آمریکا واروپا گرفته ، حتی در کشور هایی مثل مغولستان که مردم از متوسط سطح رفاه جهانی پایین تر هستند ، دیدم و قابل اثبات است که بیش از نود درصد خودروها هیبریدی و هشتاد در صد خوردوها پریوس های استوک ژاپنی است. شما پنجره ای بزرگ ، بسوی آینده برای ایرانیان باز کردید . امیدوارم در حفظ برتری علمی و خدمات رسانی و در جهت حذف خودروهای بی کیفیت ، که امنیت هموطنان و ثروت کشورمان را هدر میدهند موفق وسربلند باشید.
2
# احمد (یکشنبه, 15 مرداد,1396 07:32 ب.ظ)

منتظر نوع پرایم آن هستیم که انشاالله به ایران هم بیاد
3
# شهرام (دوشنبه, 16 مرداد,1396 01:04 ب.ظ)
پریوس پرایم کی وارد ایران خواهد شد؟
4
# کامران (دوشنبه, 16 مرداد,1396 10:57 ب.ظ)
سلام
در تمام تجربیاتم با خودرهای مختلف میتونم بگم تویوتا پریوس حس کاملا متفاوت در رانندگی و کیفیت بهم داد آرامش در کنار قدرت و امکانات خوب خلاصه از پریوس هست پیشنهاد میکنم فقط چند دقیقه سوار این ماشین بشید ....با تشکر
5
# بازاریابی (شنبه, 21 مرداد,1396 09:33 ق.ظ)
جناب اقای شهرام و احمد
با سلام
با توجه به قوانین موجود امکان ورود مدل پرایم به کشور میسر نمی باشد.

ارسال نظر جديد

نام

ایمیل

گروه های خبری
آرشیو اخبار