اخبار و اطلاعیه ها

آشنایی بیشتر با صندلی جنبشی مفهومی لکسوس
تعداد امتيازات: (36)

آشنایی بیشتر با صندلی جنبشی مفهومی لکسوس

19 دی 1395 Article Rating

نمایشگاه خودروی پاریس در سال ۲۰۱۶ شاهد عرض اندامی دو طرح مفهومی جدید بود. هر دو محصول مفهومی مربوط به کمپانی لکسوس بوده که یکی از آنها لکسوس UX و دیگری، صندلی جنبشی لکسوس بود. زبان طراحی جسورانه این خودرو به شکل قابل توجهی هویت این خودرو را به عنوان خودرویی پیشرفته برای مصرف شهری در ذهن مخاطبان نسبت به سایر خودروها متمایز نموده است در حالیکه طراحی مفهومی صندلی جنبشی لکسوس از آنالیز حرکت های انسان در هنگام حرکت الهام گرفته شده است.


قابلیت انعطاف پذیری در زیر و پشتی صندلی

   در بدن انسان، یکی از مهم ترین وظایف ستون فقرات، حفظ و  ایجاد ثبات در حرکات سر انسان می باشد. ستون فقرات اجازه میدهد تا لگن و قفسه سینه در جهت مخالف یکدیگر بچرخند. در هنگام راه رفتن و یا دویدن نیز باعث ثبات حرکت سر می شود.

برای شبیه سازی این حرکات در خودرو، صندلی های UX به گونه ای طراحی و  قسمت زیر و پشتی صندلی تا حدی انعطاف پذیر شده تا در برابر وزن و نیروهای وارد بر سرنشینان در هنگام حرکات، کوچکترین فشاری به بدن سرنشین وارد نشود و همین باعث ایجاد ثبات در حرکت سر نیز می گردد.

 

طراحی تار عنکبوتی صندلی

طراحی تار عنکبوتی شکل این صندلی باعث انعطاف پذیری بالا و مطابقت آن با شکل بدن انسان شده و امکان نشستن طولانی مدت بر صندلی را بدون ایجاد خستگی فراهم می سازد.

مرکز تکیه گاه (پشتی) این صندلی تا بالای شانه های انسان بالا آمده تا بتواند با هماهنگی حرکات چرخشی بدن، به ایجاد ثبات در حرکات سر کمک نماید. همچنین طراحی باریک و ظریف این صندلی در سبکتر شدن وزن آن تاثیر بسزایی داشته است.

 


تار عنکبوت مصنوعی در صندلی

مواد به کار رفته در رشته های تار عنکبوتی شکل استفاده شده در پشتی صندلی، در مقابل مواد نفتی، دوستدار محیط زیست و  از جنس مواد موجود در تار عنکبوت بوده که به شکلی مصنوعی درآمده است. اساس این مواد را  پروتئینی تشکیل می دهد که از تخمیر میکروبی به وجود آمده است. 

 


نظرات ارسال شده

هم اکنون هيچ نظري ارسال نشده است. شما مي توانيد اولين نظردهنده باشد.

ارسال نظر جديد

نام

ایمیل

گروه های خبری
آرشیو اخبار