اخبار و اطلاعیه ها

فروش بیش از ۱.۵ میلیون خودروی الکتریکی توسط تویوتا در سال ۲۰۱۷
تعداد امتيازات: (22)

فروش بیش از ۱.۵ میلیون خودروی الکتریکی توسط تویوتا در سال ۲۰۱۷

14 بهمن 1396 Article Rating

کمپانی تویوتا که به عنوان پرچم دار خودروهای الکتریکی ( هیبرید و برقی ) در دنیا شناخته می شود و در سال ۲۰۱۵ "چالش محیط زیست ۲۰۵۰" را مطرح کرد. چالشی که در آن برنامه و هدف های بلند مدتی جهت کاهش محیط زیست و انتشار گازهای آلاینده درنظر گرفته شده است. تویوتا در جدیدترین آمار فروش منتشر شده خود توانست زودتر از پیش بینی ها به میزان فروش مورد نظر دست پیدا کند. خودروهای الکتریکی که به عنوان وسایل نقلیه دوست دار محیط زیست شناخته می شوند با استقبال خوبی همراه شده اند و بسیاری از شرکت های خودروسازی دنیا در حال تحقیق و توسعه این سری از محصولات می باشند.

تویوتا در جدیدترین گزارش سالانه آمار خیره کننده ای از فروش خودروهای الکتریکی منتشر کرده است. تویوتا با فروش ۱.۵۲میلیون دستگاه خودروی الکتریکی در سال ۲۰۱۷ علاوه بر تثبیت جایگاه خود بین دیگر رقبا توانست قبل از رسیدن به سال ۲۰۲۰ (سالی که تویوتا فروش ۱.۵ میلیون دستگاه خودرو الکتریکی را هدفگذاری کرده بود) این تعداد خودرو را بفروش برساند. این میزان فروش نسبت به سال ۲۰۱۶ نیز با رشد ۸ درصدی همراه بوده است که استقبال بالا از خودروهای الکتریکی در بین مردم را نشان می دهد. در مجموع نیز پرفروش ترین خودروی الکتریکی تویوتا، پریوس با ۳ میلیون ۹۸۴.۶ هزار دستگاه و پرفروش ترین خودروی برند لکسوس، RX400h و RX450h به میزان ۳۹۱.۶ هزار دستگاه بوده است.

تویوتا تاکنون توانسته بیش از ۱۱.۴۷میلیون دستگاه از انواع خودروهای الکتریکی را در سراسر دنیا بفروش رساند که این میزان فروش باعث کاهش انتشار بیش از ۹۰ میلیون تن گاز CO2 شده است. ضمن آنکه تویوتا درنظر دارد تا سال ۲۰۲۰ تولید عمده خودروهای تمام الکتریکی را در دیگر کشورها شروع کند. چین اولین کشوری است که تویوتا برنامه بلند مدتی برای تولید این خودروها در آن درنظر گرفته است و بعد این کشور نوبت هند، ژاپن، آمریکا و قاره اروپا خواهد رسید.

نظرات ارسال شده

1
# امیرسعیدحسینی (شنبه, 14 بهمن,1396 06:04 ب.ظ)
سلام،باتوجه به ارزانی بنزین ایاممکن است خودروی کاملا الکتریکی واردایران بشه؟
2
# بازاریابی (دوشنبه, 23 بهمن,1396 03:48 ب.ظ)
جناب اقای حسینی
با سلام
برای عرضه خودروهای تمام الکتریکی به کشور نیاز به زیرساخت های مختلفی هستیم که دولت نیز باید این زیرساخت هارا تامین کند.

ارسال نظر جديد

نام

ایمیل

گروه های خبری
آرشیو اخبار