اخبار و اطلاعیه ها

تویوتا آیگو را بهتر بشناسیم
تعداد امتيازات: (85)

تویوتا آیگو را بهتر بشناسیم

08 خرداد 1397 Article Rating

تویوتا آیگو جزو خودروهای هاچ بک کوچک شهری شناخته می شود که در سال ۲۰۰۵ وارد بازار اروپا شد. خودرویی که با ورودش به بازار عرصه را برای رقبای اروپایی بخصوص فرانسوی ها تنگ کرد. نسل اول تویوتا آیگو با دو پیشرانه ۱ لیتری بنزینی و ۱.۴ دیزل وارد بازار شد. این نسل که به دو صورت سه و پنج درهاچ بک تولید می شد، در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ دوبار فیس لیفت شد که تغییرات جزئی در بخش ظاهری هر نسخه صورت گرفت.

نسل اول تویوتا آیگو دارای ابعاد و اندازه ۳۴۰۵ میلی متر (طول)، ۱۶۱۵ میلی متر (پهنا)، ۱۴۶۵ میلی متر (ارتفاع) و ۲۳۴۰ میلی متر (فاصله بین دو محور جلو و عقب) می باشد.

استقبال بالا از تویوتا آیگو باعث شد تا نسل دوم آن در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۴ معرفی شود. نسل دومی که اصلی ترین تغییر ایجاد شده در بخش ظاهری و فنی آن بوده است. تویوتا برای آیگو اینبار پیشرانه دیزل را حذف کرده و از دو پیشرانه ۱ و ۱.۲ لیتری بنزینی استفاده کرده است. طول نسل دوم تویوتا آیگو کمی بزرگتر شده است و به ۳۴۵۵ میلی متر رسیده است. همچنین ارتفاع آن با کمی کاهش به ۱۴۶۰ میلی متر کاهش یافته است.

نسل دوم تویوتا آیگو همانند نسل اول خود در دو مدل ۳ و ۵ درهاچ بک تولید و روانه بازار شده است. طراحی نسل دوم آیگو کاملا متفاوت شده و چهره جذاب تری پیدا کرده است. تویوتا نسل دوم آیگو را در شش تیپ با سطح تجهیزات مختلف روانه بازار کرد. تویوتا درنمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۸ نیز از نسخه فیس لیف آیگو رونمایی کرد که طراحی آن نیز تغییرات قابل توجهی نسبت به نسخه قبلی داشته است.

در نسخه فیس لیفت تویوتا آیگو شاهد استفاده از چراغ های جدید LED جلو و عقب، رینگ های ۱۶ آلیاژی و رنگ بندی جدید بدنه و داخل کابین هستیم. این هاچ بک کوچک شهری که بهترین گزینه برای استفاده روزمره در شهر می باشد دارای پیشرانه ۳سیلندر ۱لیتری با ۷۲ اسب بخار قدرت در ۶۰۰۰ هزار دور بردقیقه و ۹۳ نیوتن متر گشتاور در ۴۴۰۰ دور بردقیقه است. شتاب صفر تاصد آیگو ۱۳.۸ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۱۶۰ کیلومتر برساعت است. آیگو را باید به عنوان یکی از کم مصرف ترین خودروهای بازار شناخت زیرا مصرف ترکیبی آن در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۳.۹ لیتر ثبت شده است.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هيچ نظري ارسال نشده است. شما مي توانيد اولين نظردهنده باشد.

ارسال نظر جديد

نام

ایمیل

گروه های خبری
آرشیو اخبار