اخبار و اطلاعیه ها

با قهرمانی تویوتا، طلسم مسابقات لمانز شکسته شد
تعداد امتيازات: (57)

با قهرمانی تویوتا، طلسم مسابقات لمانز شکسته شد

28 خرداد 1397 Article Rating

مسابقه استقامتی ۲۴ ساعته لمانز جزو پرطرفدارترین مسابقات خودرویی شناخته می شود. این مسابقه که همانطور از نمایش پیداست در مدت زمان ۲۴ ساعت برگزار می شود که شرکت های بزرگی در آن حضور دارند. مسابقات استقامتی ۲۴ ساعته لمانز در چهار گروه مختلف با نام LMP1، LMP2، GTE PRO، GTE AM برگزار می شود. اولین مسابقه ۲۴ ساعته لمانز در سال ۱۹۲۳ برگزار شده است. در این مسابقات هر خودرو دارای سه راننده می باشد که به طور میانگین هرکدام از راننده ها باید ۸ ساعت در پیست مسابقه بدهند.

حالا نوبت به ۸۶مین دوره از مسابقات ۲۴ ساعت لمانز رسیده است، مسابقه ای که به مناسبت برگزاری آن، تویوتا سه نسخه ویژه از GT86 را با الهام از خودروهای شرکت داده شده تویوتا در این مسابقات معرفی کرده است. تویوتا که در دوره های قبلی با بدشانسی های متعددی روبرو شده بود در این مسابقه توانست طلسم ناکامی های خود را بشکند و با حضور راننده جدید اسپانیایی خود عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کند.

تویوتا در مسابقات استقامتی ۲۴ ساعته لمانز ۲۰۱۸ توانست با خودرو TS050 Hybrid مقام های اول و دوم را کسب کند. در این مسابقه خودروی شماره ۸ تویوتا با رانندگی فرناندو آلونسو اسپانیایی، کازوکی ناکاجیما ژاپنی و سباستین بوئمی سوئیسی با طی ۳۸۸ دور توانست جایگاه اول کلاس قدرتمند LPM1 را از آن خود کند. بعد از آن نیز خودروی شماره ۷ تویوتا توانست جایگاه دوم را با طی ۳۸۶ دور از مسابقه به خود اختصاص دهد. تیم دوم تویوتا با رانندگی کاموئی کوبایاشی از ژاپن، میک کانوی از انگلستان و ماریا لوپز از آرژانتین به عنوان دست یافت. با قهرمانی تویوتا در مسابقات ۲۴ساعته لمانز، طلسم ناموفقیت های گذشته این تیم شکسته شد.

همچنین می توانید جهت مشاهده بخش هایی از این مسابقه به قسمت "گالری ویدئو" سایت ایرتویا مراجعه کنید و یا اینجا کلیک نمایید.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هيچ نظري ارسال نشده است. شما مي توانيد اولين نظردهنده باشد.

ارسال نظر جديد

نام

ایمیل

گروه های خبری
آرشیو اخبار